Select Page

L 29.10 / 21:00 / ERM, silla ala

Ana Carla Maza / Kuuba

 

Ana Carla Maza – tšello

Kuuba tšellist, laulja ja helilooja Ana Carla Maza esitleb iDeeJazzil enda uut albumit „Bahia“, mis ilmus 25. veebruaril 2022 Persona Editorial Records kaubamärgi all. 

„Bahia“ on kaunis segu klassikalisest tšellost ja laulust, milles kasutatakse Kuuba son’i, samba, bossa nova, tango, jazzi ja šansooni elemente. Album algab looga „Habana“, koha nime järgi, kus Ana Carla Maza 26 aastat tagasi muusikute perre sündis – tema isa on tuntud Tšiili pianist Carlos Maza ja ema Kuuba kitarrist Mirza Sierra. Albumi pealkirja kandev lugu „Bahia“ on ood sellele piirkonnale Havannas, kus Maza lapsepõlve veetis ja mälestusi kogus, tõlkides erilist pöörast Kuuba tunnetust oma muusikasse. Album rändab läbi Ladina-Ameerika – „Huayno“ põhineb ühel Quechua rütmil ja tantsul Peruust, „Todo Ira Bien“ (Kõik läheb hästi) mis on kirjutatud karantiiniajal, tugineb musikaalselt Kuuba son’il ja lugu „Astor Piazzola“ tangol, mille ta algselt komponeeris ühele kvartetile, pühitsemaks Argentiina helilooja 100. sünniaastapäeva.

Album lindistati akustiliselt Barcelonas üheainsa sessiooniga: „otsekohene, lihtne, siiras, kõik ühe korraga, piisas ühest pärastlõunast.“ Ana Carla jaoks on see pandeemiajärgne album, kus olevikku pole võimalik üle tähtsustada. Näiteks loos „Petit Français“ ei ole allteksti: „Ühel hetkel olin Pariisis, läksin kohvikusse, see oli Saint-Regis’, ja hakkasin ühe poisiga armastuskirju vahetama.“ See ongi kõik.

Kultuuri valvab
IDeeJazz 2022 @Tartu
TOETAJAD