Select Page

L 29.10 / 19:30 / ERM, silla ala

Pylkkanen Nu Bottega / Soome - Itaalia

 

Pekka Pylkkänen – saksofon

Roberto Tarenzi – klahvpillid

Kimon Karoutzos – bass

Adam Pache – trummid

 

Pylkkanen Nu Bottega on ansambel, mille asutas Soome saksofonist Pekka Pylkkänen Roomas 2018. aastal, mil salvestati ka sama pealkirjaga album.

1964. aastal sündinud saksofonisti ja heliloojat Pekka Pylkkäneni peetakse üheks tugevamaks jazz-artistiks ja saksofonistiks Euroopas. Ta on esinenud üle terve maailma ja saavutanud edu nii Euroopas kui ka Aasias ja Lõuna-Ameerikas. Ta on teinud koostööd mitmete prestiižsete artistidega erinevatest riikidest ning töötab jätkuvalt sooloartisti/bändijuhina, salvestab muusikat ning õpetab kõikjal maailmas. Ta on pärit Helsingist ning jagab hetkel aega oma uue kodu Ateena ja Helsingi vahel, käies samas ringreisidel üle maailma.

Kimon Karoutzos on auhinnatud bassimängija, helilooja ning õpetaja. Ta on pärit Ateenast, kuid tema praegune tegevuskoht on New York. Ta on esinenud ja/või lindistanud koos maailma tasemel tuntud artistidega nagu Cyrus Chestnut, Greg Hutchinson, Arturo O’Farrill, Wycliffe Gordon, Phillip Harper ja paljud teised.

Pianist ja helilooja Roberto Tarenzi on esinenud ja salvestanud muusikat alates 1990. aastate keskpaigast, juhtides samas oma triosid (James Cammack ja Jorge Rossy, Dario Deidda ja Roberto Pistolesi); lisaks on ta esinenud palju koos David Liebmani, Stefano DiBattista ja Rosario Giulaniga. Teda peetakse üheks oma põlvkonna suuremaks talendiks Euroopas. Kuigi ta esineb pidevalt mitmel pool maailmas, tegutseb ta enamasti Roomas.

Austraalias sündinud Adam Pache on üks meisterlikumaid noori jazztrummareid rahvusvahelises jazziimaailmas, kes on kuulus oma tunnetuse, sügava musikaalsuse ja sooja sound’i poolest. Olles veetnud mitmeid aastaid New Yorgis õppides ja esinedes tegutseb Adam hetkel Bolognas, kuid jätkab sagedaste kontsertide, lindistuste ning meistriklassidega üle kogu Euroopa. Ta on teinud koostööd Grammyga pärjatud laulja Diane Schuuriga, ameerika pianisti Eric Reediga, ning on osalenud mitmesugustes projektides Itaalia jazzi suurmeeste Francesco Cafiso, Emanuele Cisi ja Piero Odoriciga juhtimisel.

Kultuuri valvab
IDeeJazz 2022 @Tartu
TOETAJAD