Select Page

R 28.10 / 19:30 / ERM, silla ala

Rihards Libietis Orchestra / Läti

 

Rihards Libietis – kitarr

Gints Smukais – kitarr

Erna Daugaviete – tšello

Janis Polis – bass

Matiss Repsis – löökriistad

Rihards Libietis Orchestra esitab oma värskeimat kontserdikava „Inside“, mida võib iseloomustada kui muusikalist introspektiivi – mõtete, tunnete ning emotsioonide vaatlemist, mis paneb meid kõiki püüdlema oma inimliku potentsiaali saavutamise poole. Kontserdikava hõlmab parimaid palasid Rihards Libietis Orchestra albumitelt ja mõnesid muusikutele olulisi helitöid, mida pole kunagi varem esitatud.

Rihards Lībietis Orchestra on kvintett, kuhu kuuluvad Rihards Lībietis (kitarr), Gints Smukais (kitarr), Toms Lipskis (bass), Matiss Repsis (löökpillid) ja Erna Daugaviete (tšello). Ansambel mängib dünaamilist instrumentaalset maailmamuusikat ning on esinenud kõigis kolmes Balti riigis. 2018. aasta septembris andis ansambel välja uue EP nimega “Reflections”, kus teevad kaasa tuntud Läti lauljad nagu Goran Gora, Kristine Praulina ja teised.

Rihards Lībietis on Läti kitarrist, kes mängib lisaks oma kvintetile ka bändides Pacific K ja The Originals ning teeb koostööd mitmete teiste muusikutega. Temalt on ilmunud 5 albumit: “Reflections” (2018), “RL Orchestra Live in Concert” (2017), “Gadalaiki.Pavasaris.Ģitāra.” (2017), Läti muusikaauhinnale nomineeritud “Scream, Breathe, Cry” (2015) ja “RL Elektronix” (2015). Samuti on ta teinud kaasa teatrietendustes nagu “Bannija Manro Nāve” (2017) ja “Izraidītie” (2013) Läti Kunstiteatris (bändiga Ryga) ning “Noķer Mani” (2015) Ģertrūde tänava teatris.

Kultuuri valvab
IDeeJazz 2022 @Tartu
TOETAJAD